جراحی فک
جراحی فک
2020-11-28

جراحی بینی

دکتر شهاب الدین عزیزی متخصص جراحی فک صورت و دندان پزشک

خیلی از بیماران پس از عمل بینی خود از گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی بینی (عمل رینوپلاستی) گله دارند. در این مقاله تصمیم داریم تا در صورتی که شماهم دچار گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی بینی شدید راه های رفع آن را بیان کنیم.

علت گرفتگی بینی پس از عمل بینی

اکثر بیمارانی که به دلیل انحراف بینی و وجود مشکلات تنفسی اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند. توقع دارند تا پس از جراحی بینی مشکل تنفسی آنها حل شود و بدون مشکل تنفسی داشته باشند. اما پس از جراحی بینی و برداشتن تامپون متوجه می‌شوند که همچنان گرفتگی بینی وجود دارد و به همین منظور به پزشک خود گله مند می‌شوند.

پس از جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی) همانطور که بیرون بینی دچار ورم شدید می‌شود، داخل بینی هم محتمل ورم است و این ورم به وجود آمده باعث می‌شود تا تنفس بینی سخت شود. اما این موضوع کاملا موقتی است و با کم شدن ورم بینی طی چند هفته اول پس از جراحی زیبایی بینی رفته رفته تنفس بیمار نیز راحت تر و بدون مشکل می‌شود.

معمولا بینی های گوشتی به دلیل آنکه از بینی های غضروفی ورم بیشتری پس از جراحی رینوپلاستی دارند مشکل گرفتگی بینی در این نوع بینی ها بیشتر است. که تنها راه حل این موضوع نیاز به صبوری است تا با رفع ورم بینی مشکل تنفسی بیمار هم برطرف شود.

راه درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی

همانطور که گفته شد بهترین راه حل برای رفع گرفتگی بینی پس از عمل رینوپلاستی صبوری است تا ورم بینی رفته رفته طی چند هفته اول کاهش یابد تا گرفتگی بینی نیز برطرف شود. اما برای تسریع در روند از بین رفتن ورم داخلی بینی میتوانید راه های زیر را انجام دهید.

  1. هنگام خواب زیر سر خود را بالا تر از بدن قرار دهید.
  2. روزی ۳ الی ۴ مرتبه داخل بینی را شستشو دهید.
  3. از خوردن غذا های با نمک و فلفل خودداری کنید.
  4. روزی ۲ مرتبه صبح و عصر قرص آناهیتا مصرف کنید.

با رعایت نکات ذکر شده می‌توانید سرعت رفع ورم بینی را افزایش دهید تا کمک کننده به رفع گرفتگی بینی و مشکل تنفسی شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =

ورود/ثبت نام